Kam na výlet

Rozhledna Křížová Hora

Východně od Červené Vody na jednom z vrcholů Jeřábské vrchoviny v nadmořské výšce 735 m stojí na starobylém poutním místě věž s vyhlídkovým ochozem ve výšce 25 m. Z rozhledny se otevírají fantastické rozhledy.

Rozhledna Val Dolní Hedeč

Nad východním okrajem obce Dolní Hedeč, místní částí města Králíky, se zvedá vrchol Val (788 m.n.m.). Na tomto vrcholku stojí železný telekomunikační stožár s vyhlídkovou plošinou, která poskytuje kruhový výhled na Orlické hory, Kralický Sněžník i Jeseníky.

Hora Matky Boží Dolní Hedeč

Monumentální barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, ambity, kaplí Svatých schodů, pramenem, hřbitovem a poutním domem na Mariánském kopci nad městem Králíky.

Přehrada Pastviny                           

Součástí přehrady je i hydroelektrárna. Účelem přehrady je výroba elektrické energie, regulace průtoku, ochrana před povodněmi a pro využití vodní rekreace.

Králický Sněžník                                                   Třetí nejvyšší vrchol České republiky (1424 m), nacházejícího se na státní hranici s Polskem. Jedná se o nejvyšší bod celého Pardubického kraje. Několik desítek metrů pod vrcholem na jižním svahu hory pramení řeka Morava.

Skywalk a resort Dolní Morava                             Obci rozkročené mezi Čechami a Moravou na rozhraní Orlických hor a Jeseníků dala jméno řeka Morava, která kousek od ní pramení. V zimě sem míří fanoušci zimních sportů, v létě je okolí rájem milovníků horské turistiky, cyklistů nebo houbařů. Každý rok tu vzniká řada nových atrakcí.

Běžecké trasy


Stopa začíná přímo u domu

Lyžařská oblast Jeřáb - 26 km strojově upravovaných tratí, stopy začínající pár metrů od penzionu.

Lyžařská oblast Buková hora a Suchý vrch - 65 km tratí.

Králický sněžník a okolí - 50 km tratí.

více info: https://bilestopy.cz/cs/kralickysneznik/cervenavoda